Tanie suknie ślubne – czy można w nich wyglądać olśniewająco?

Wiele tanich sukni ślubnych, o ile wykonane zostały z wysokogatunkowych materiałów, a ich twórcy zadbali o każdy szczegół wykończenia, mogą stanowić bazę dobrej ślubnej stylizacji. Przy ograniczonym budżecie taka opcja jest jedną z chętniej wybieranych, a przy tym estetyka i jakość poszczególnych modeli są zadowalające. Sprawdź, gdzie możesz je znaleźć.

Poszukiwanie tanich sukni ślubnych w Warszawie

Zapytania naszych Klientek z Warszawy i innych miast o propozycje z tanimi sukniami ślubnymi są w pełni uzasadnione w kilku przypadkach.

Przede wszystkim znaczenie ma tutaj sam budżet i jeżeli z określonych przyczyn nie zamierzasz przeznaczyć na sukienkę więcej niż zaplanowałaś, tę kwotę należy traktować jako ostateczną górną granicę.

Poza tym istotne jest, czy zależy Ci na sukni nowej, czy zadowalającą opcją będzie kreacja z komisu. Suknie po każdym ślubie oddawane są do pralni, całkowicie odświeżone, zregenerowane, gotowe na ewentualne dalsze przeróbki, jeżeli na przykład kreację trzeba zwęzić w talii. Nie odczujesz, że jest to strój „z drugiej ręki”.

Dodatkowo argumentem w takiej dyskusji jest Twoja decyzja o ewentualnej odsprzedaży. Przy braku czasu i chęci na wystawianie ogłoszeń, kontakty z kupującymi i zapraszanie na przymiarki, tańsza suknia będzie rozsądnym rozwiązaniem.

Co więcej, często istnieje możliwość wypożyczenia nowego modelu lecz ze zobowiązaniem późniejszego oddania go do ślubnego komisu. To również ciekawa opcja, ponieważ do ślubu idziesz w nowej sukni, a płacisz jak za wypożyczenie, czyli mniej niż w przypadku zakupu.

Gdzie warto szukać i na co zwracać uwagę?

Niektóre modele kreacji ślubnych bywają bardzo kosztowne. Jeżeli zależy Ci na niskobudżetowym ślubie i nie chcesz wydawać zbyt wiele na sukienkę, którą założysz tylko raz, spróbuj znaleźć ją na przecenach, w sklepach internetowych, czy na przykład w sklepach z elegancką odzieżą damską.

  1.  Koniec roku to świetna okazja, by zakupić suknię ślubną z przeceny. Sporo salonów, sklepów czy mniejszych pracowni dołącza do ogólnokrajowych akcji rabatowych, oferując niskie ceny za modele z bieżących kolekcji. Tanie suknie ślubne powinny być jednak:
  • w stanie idealnym, a w przypadku niewielkich uszkodzeń – dodatkowo przecenione,
  • w pierwotnym kolorze, niewyblaknięte od słońca lub punktów świetlnych sklepu,
  • czyste, gotowe do założenia w dniu ślubu, ewentualnie wymagające jedynie prania.

Warto zapisać się do newslettera salonów ślubnych, polubić profil na mediach społecznościowych, aby być na bieżąco.

Sprawdź również w sklepach odzieżowych, nawet w popularnych sieciówkach. Sieci odzieżowe mają często w swojej ofercie kolekcje odzieży wieczorowej. Nie ma w nich zazwyczaj klasycznych białych tanich sukini ślubnych, ale znajdą się z pewnością kreacje maxi w odcieniach nude lub inne, które z powodzeniem sprawdzą się w ślubnej stylizacji.
3. Pomocne są również oferty sklepów internetowych

Tutaj należy kupować odpowiednio wcześnie, ponieważ brak możliwości przymierzenia sukni przed zakupem sprawia, że należy brać pod uwagę czas na ewentualny zwrot i zamówienie innego rozmiaru lub fasonu. Twoim sprzymierzeńcem będzie przy tym doświadczona krawcowa albo pracowania zaopatrująca dany salon ślubny stacjonarnie. Zlecisz tam wszystkie niezbędne przeróbki.

Szycie u krawcowych tanio albo drożej niż koszt gotowej sukni

W pracowniach krawieckich, gdzie powstają ubrania na różne okazje, może także narodzić się koncepcja Twojej ślubnej kreacji. Jeśli planujesz wystąpić na własnym ślubie w dość prostej (pod względem fasonu, jak i wykonania) sukni, jej uszycie nie powinno być drogie. Nie jest to jednak gwarancja propozycji z tanimi sukniami ślubnymi, ponieważ:

  • indywidualne szycie jest zawsze usługą wycenianą wyżej niż tak zwany „ready to wear”, czyli gotowe kreacje,
  • niektóre pracownie korzystają wyłącznie z tkanin i dodatków ekskluzywnych, co w takim przypadku już na starcie podwyższa ostateczny koszt ostateczny,
  • gdy wybrany przez Ciebie model ma określony kształt i fason, często można go wykonać tylko z określonych tkanin, na przykład jedwabiu o wysokiej gęstości.

Szczegóły należy zatem omówić wcześniej i poprosić o wycenę usługi.

O tanich sukniach ślubnych w Warszawie

Można oczywiście skorzystać z propozycji kobiet, które ślub mają za sobą i odsprzedają suknie, jeżeli natomiast nie interesuje Cię taka transakcja, salony ślubne i inne punkty sprzedaży są do Twojej dyspozycji. Tanim sukniom ślubnym należy przyglądać się uważnie, ponieważ cena zbyt niska często budzi niepokój. Naszym Klientkom w salonie w Warszawie doradzamy, jak uniknąć nietrafionego zakupu. Tanio, czyli w korzystnej lecz rozsądnej cenie – taki wyznacznik warto brać pod uwagę.

Menu