Suknie ślubne nie muszą być białe. Ciekawe pomysły na przełamanie bieli

Od lat spotykasz zapewne kreacje z mocnymi akcentami kolorystycznymi lub w całości uszyte z materiałów, którym do bieli daleko. Sprawdź najnowsze trendy, jeśli chodzi o suknie ślubne w różnych kolorach i odcieniach – możliwe, że znajdziesz swoją wymarzoną. Na przykładzie naszych Klientek z Wyszkowa i innych miast podpowiemy również Tobie, w czym możesz poczuć się wyjątkowo.

Niekoniecznie biała, koniecznie wyjątkowa

Jeżeli marzy Ci się kreacja w kolorze innym niż czysta, śnieżna biel, szybko znajdziesz odpowiedni projekt, zdobnictwo i dodatki. Obecnie bowiem wiele kwestii składa się na to, że klasyka ustępuje miejsca nowoczesnym rozwiązaniom. Z jednej strony jest to chęć przełamania tradycyjnego charakteru sukni ślubnych, z drugiej – powszechność uroczystości cywilnych i innych, niezwiązanych z określonym wyznaniem.

Przechodząc do meritum, pierwsze skrzypce mogą grać:

 • motywy kwiatowe – po tego typu kreacje Panny Młode sięgają głównie wiosną i latem, kiedy rodzaj sukienki nawiązuje do rodzącej się do życia przyrody; nieustanną popularnością cieszą się kreacje z tiulowym dołem, na którym widnieją kolorowe printy:
  ◦ z motywem kwiatów określonego wzoru,
  ◦ przedstawiające kwiecistą łąkę, czyli bardziej zróżnicowane,
 • inne motywy roślinne – to zarówno mniejsze lub większe liście, pnącza, winorośle w formie:
  ◦ misternych haftów na tkaninie,
  ◦ tkaniny żakardowej,
 • delikatne akcenty kolorystyczne – w bardziej zachowawczych wariantach wystarczy nawet lamówka lub kokarda w innym niż biel kolorze;
  ◦ takie ozdoby sprawiają, że kreacja nabiera wyrazistego charakteru;
  ◦ nierzadko spotyka się także kolorowe podszewki i halki, które delikatnie prześwitują spod białego dołu – to dość odważne rozwiązanie, bardzo nowatorskie i ciekawe.

Im większa powierzchnia dekoracji, tym jaśniejsze kolory należy zastosować, aby uniknąć wrażenia przesady. Do wyhaftowania całego gorsetu motywami kwiatowymi wystarczy zatem ciemniejsza o kilka odcieni nitka, natomiast gdy stawiasz na detale, na przykład dekorację dołu sukni ślubnej w postaci kilku pojedynczych aplikacji, jaskrawe kolory będą Twoim sprzymierzeńcem.

Umiejętność grania w kolory na przykładzie sukni ślubnych

Czy to bezpieczny, cielisty „nude”, czy inne barwy o charakterze neutralnym, należy dobierać je ze znawstwem tematu. Nieodpowiednio dopasowany ton sprawi, że cera będzie się wydawać ziemista, nie zostaną też podkreślone takiej walory, jak kolor oczu lub włosów. O takich detalach wiedzą specjaliści, dlatego w salonie ślubnym zasięgaj fachowej opinii.

Gdy wolisz mocniejsze barwy sukni ślubnych, postaw na błękit, róż, fiolet i inne w wersji pastelowej. To opcja pośrednia pomiędzy bielą/beżem a kolorami nasyconymi.

Opcja uważana za odważną dotyczy wszelkich kolorów soczystych, nasyconych, wyrazistych: głęboka czerwień, fuksja, butelkowa zieleń otwierają długą listę. Obecnie przesadą nie będzie również czerń – tak ubierały się na ślub kobiety między innymi w Anglii do połowy XIX wieku. Historia poniekąd zatoczyła więc koło.

Umiar i elegancja jako warunki niepisanego „dress code’u”

Nietypowe suknie ślubne bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku ślubów cywilnych, ale i podczas ceremonii związanych z danym wyznaniem spełnią swoją rolę. Tam, gdzie w dobrym tonie są nieco bardziej restrykcyjne normy, wystarczy unikać przesady w dodatkach, kolorach fasonach. Dzięki temu:

 • nie przytłoczysz wyglądem Pana Młodego,
 • będziesz wyglądać elegancko, stylowo, z klasą,
 • podkreślisz swoją urodę i sylwetkę bez efektu przerysowania.

Antidotum na wszystkie wątpliwości to fachowe porady doświadczonej obsługi salonu lub samych projektantów i osób szyjących poszczególne kreacje. Warto im zaufać.

O sukniach ślubnych na ślub w Wyszkowie i gdzie tylko zechcesz

Wiele kobiet odwiedzających nasz salon sukien ślubnych pochodzi z Wyszkowa i okolicznych miejscowości, natomiast uroczystości ślubne odbywają się nieraz w zupełnie innej części kraju albo poza jego granicami. Wybierając suknie ślubne z renomowanych salonów możesz mieć pewność, że przetrwają one najdalszą podróż, aby w dniu ślubu wyglądać idealnie. To sposób, aby klasyczna biel, stonowane pastele lub kolory bardziej zwracające uwagę, prezentowały się na Twojej sukni nienagannie do końca ślubnych lub weselnych uroczystości.

Menu