Pierwszy raz w salonie sukien ślubnych

Do naszego salonu sukien ślubnych na Pradze w Warszawie często trafiają kobiety, które są w trakcie poszukiwań w galeriach mody ślubnej, salonach i komisach. Nierzadko odwiedzają nas również przyszłe Panny Młode, dopiero zaczynające poszukiwania wymarzonej sukienki. Poniższy artykuł stworzyliśmy z myślą właśnie o początkujących, podpowiadając, na co przygotować się przed rozpoczęciem przymiarek. Uroczystość, jaką jest zawarcie związku małżeńskiego wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego z chęcią pomagamy przygotować się do wyboru odpowiedniej kreacji.

Zanim odwiedzisz salon sukien ślubnych w Warszawie na Pradze

Nasza lista przydatnych wskazówek dotyczy zarówno aspektów oczywistych, jak również tych, o których łatwo zapomnieć, gdy jednocześnie pracujesz, studiujesz, albo masz szereg obowiązków. Co ma znaczenie przed pierwszą wizytą w salonie sukien ślubnych?

 1.  Umów się na przymiarkę
  Wówczas konkretny doradca będzie mógł poświęcić Ci cały swój czas i uwagę. Rezerwacja dokładnego terminu oraz godziny usprawnia funkcjonowanie salonu sukien ślubnych, ale i daje Ci gwarancję spokojnej przymiarki bez zbędnego pośpiechu.
 2. Przejrzyj modele prezentowane na stronie internetowej
  Odwiedzanie kolejnych miejsc bez wcześniejszego zapoznania się z kolekcjami online, cennikiem, sposobem działania nie przynosi najczęściej zbyt dobrych rezultatów. Dowiedz się przy okazji, czy konkretna pracownia ma dostępny model, który szczególnie sobie upodobałaś.
 3.  Poproś bliską osobę, aby Ci towarzyszyła
  Porady przyjaciółki czy siostry, z którą masz dobre relacje i która zna Twój gust, są często pomocne podczas ostatecznej oceny i dokonywania wyboru. Zawsze możesz liczyć również na personel salonu.
 4.  Załóż bieliznę w kolorze skóry
  Cielista bielizna najlepiej wygląda pod suknią ślubną. Unikaj biustonoszy w mocnych barwach, na przykład czarnych czy czerwonych – czasem wystające ramiączka zaburzają efekt wizualny.
 5.  Zadbaj o własny komfort
  Na przymiarkę przyjdź odświeżona, użyj też ulubionych perfum – wówczas, przymierzając kolejne kreacje czuć się będziesz komfortowo i swobodnie, a przy tym atrakcyjnie.

Podczas przymiarki będziesz mieć kontakt przynajmniej z jedną osobą obsługującą salon i ważne, aby takie spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze. Jak to wygląda w praktyce?

Komfort przyszłej Panny Młodej to priorytet

O mierzeniu kolejnych modeli w naszym salonie sukien ślubnych rozmawiamy z przyszłymi Klientkami z Warszawy (Praga – Północ to dzielnica, w której mamy lokalizację), a także z całego kraju, odpowiadając na wiele pytań. Uzupełniając powyższą listę, możemy w oparciu o te doświadczenia dodać:

 •  dobry humor – na pierwszą i kolejne przymiarki przyjdź zrelaksowana, pozytywnie nastawiona; uśmiech jest najlepszą ozdobą;
 •  komunikatywność – działa w obie strony, dlatego odpowiadaj na pytania, mów o swoich oczekiwaniach oraz o tym, jak się czujesz w danej sukni;
 •  stosuj się do zasad – niektóre punkty oferują określoną, maksymalną ilość sukienek na przymiarkę podczas jednej wizyty, inne nie nakładają żadnego limitu; w części salonów obowiązuje zakaz wykonywania zdjęć, gdzie indziej swobodnie możesz sfotografować się w mierzonej kreacji;. jeśli masz jakikolwiek wątpliwości – poproś o pomoc personel.

Stosując te najważniejsze wskazówki przekonasz się, że czas spędzony w salonach można ograniczyć do niezbędnego minimum, a finalnie dokonać dobrego wyboru.

Daj sobie czas

Nie denerwuj się, jeśli po kilku przymiarkach nadal nie znalazłaś tej właściwej sukienki. Bierz pod uwagę porady specjalistów z salonu sukien ślubnych – eksperci z zakresu mody obiektywnie oceniają, w którym fasonie kobieta wygląda atrakcyjnie i korzystnie, który zaś nie pasuje do danej sylwetki, typu urody, charakteru przyjęcia weselnego. To ważne, aby w dzień ślubu czuć się wyjątkowo i swobodnie.

Menu